نماینده تهران در مجلس عنوان کرد / ارائه کارت زرد دوم به وزیر ارتباطات برای وضعیت اینترنت نزدیک است

زمان مطالعه: 3 دقیقه

حدود سه ماه پیش وزیر ارتباطات درباره علت کاهش شدید سرعت اینترنت در ماه‌های اخیر و اقدامات انجام‌شده برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در مجلس حاضر شد و مجتبی‌ رضاخواه، نماینده مجلس به شرط اینکه ظرف سه ماه مشکلات اینترنت و کسب‌وکارهای اینترنتی رفع شود، از پاسخ‌های وزیر قانع شد.

حالا با نزدیک شدن به پایان این زمان سه‌ماهه، رضاخواه می‌گوید قرار است دوباره عیسی زارع‌پور به مجلس فراخوانده شود و اگر توضیحات او در مورد وضعیت اینترنت قانع‌کننده نباشد، دومین کارت زرد خود را می‌گیرد و به استیضاح نزدیک می‌شود.

مجتبی رضاخواه در گفت‌وگو با خانه ملت اعلام کرده که از عملکرد وزارت ارتباطات در مدت زمان اخیر به‌ویژه در موضوع اینترنت راضی نیستند و دلیل این مسئله هم این است که عموم مردم نسبت به این موضوع گلایه‌ دارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس، با اشاره به مهلت سه‌ماهه خود به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه توسعه شبکه ملی اطلاعات در پی طرح سؤالی در مجلس گفت: «اگر وزیر ارتباطات تا ۲۴ بهمن‌ماه رضایت مجلس را در زمینه امور روی زمین‌مانده؛ به‌ویژه افزایش کیفیت اینترنت جلب نکند، این موضوع مجدداً به صحن مجلس ارجاع شده و وزیر ارتباطات در این زمینه تذکر می‌گیرد.»

مجتبی رضاخواه، نماینده تهران در مجلس

مجتبی رضاخواه، با اشاره به مهلت سه‌ماهه خود به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه توسعه شبکه ملی اطلاعات در پی طرح سؤالی در مجلس، اعلام کرد: «حدود دو ماه و نیم پیش بنده سؤالی را از وزیر ارتباطات در زمینه نحوه پیشرفت شبکه ملی اطلاعات و کیفیت اینترنت مطرح کردم که وزیر ارتباطات پیرو این سؤال، توضیحاتی ارائه کرد و بنده با این توضیحات به صورت مشروط نهایتاً موافقت کردم که سؤال در آن جلسه صحن به رأی گذاشته نشود و مفهوم آن این است که وزیر کارت زردی از مجلس دریافت نکرد.»

او با بیان اینکه مهلت سه‌ماهه‌ای که به وزیر ارتباطات داده شد، ۲۴ بهمن به اتمام می‌رسد، ادامه داد: «انتظار داریم که در مدت زمان سپری شده کیفیت اینترنت افزایش و شبکه ملی اطلاعات توسعه پیدا کند.»

او ادامه داد: «اگر تغییرات در این بخش‌ها پیرو مهلت داده‌شده رخ ندهد، قطعاً مجلس مجدداً به این موضوع ورود کرده و پیگیری‌ها را ادامه خواهد داد. بنابراین اگر وزیر ارتباطات به تعهدات خود در این بخش عمل نکند قطعاً در صحن مجلس کارت زرد خواهد گرفت.»

رضاخواه با بیان اینکه در دو تا سه ماه گذشته اتفاقاتی در جریان امور رخ داده که به آن معترض هستیم، گفت: «به عنوان مثال اینترنت برخی از مردم در نواحی‌ای که کنکور برگزار شد، قطع شد؛ بنابراین ما نسبت به موضوع اینترنت بسیار حساس هستیم و وزیر ارتباطات نباید اجازه دهد که هر ارگانی در این موضوع دخالت کند.»

این نماینده مجلس با بیان اینکه اگر وزیر ارتباطات کارت زرد دوم را کسب کند عملاً وی به مرحله استیضاح نزدیک خواهد شد، گفت: «ما از عملکرد وزارت ارتباطات در مدت زمان اخیر به‌ویژه در موضوع اینترنت راضی نیستیم و دلیل این مسئله هم این است که عموم مردم نسبت به این موضوع گلایه‌مند هستند.»

به گفته او وزیر ارتباطات تعهد داده که موضوع ارتقای کیفیت اینترنت را حل‌وفصل کند و اگر این موضوع حل نشود طبیعتاً استیضاح وی می‌تواند در مجلس مطرح شود.

روز گذشته نیز وزیر ارتباطات به دلیل قانع نشدن یکی از نمایندگان مجلس در مورد «علت عدم اجرای قانون در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران شرکت مخابرات» کارت زرد اول خود را دریافت کرد.

وضعیت و محدودیت‌های اینترنت در کشور بیش از چهار ماه است که بسیاری از کاربران و کسب‌وکارها را سردرگم کرده است. در این زمینه حتی رئیس جمهوری هم در دستوری به وزیر ارتباطات از او خواسته بود که نسبت به کندی اینترنت اقدامات لازم صورت بگیرد.

با این حال هفته گذشته و در جریان جلسه هیئت‌دولت عیسی زارع‌پور، خبر از تشکیل کمیته‌ای ویژه برای بررسی وضعیت اینترنت را داد.

همچنین در این بین او اعلام کرد که قرار است اینترنت ویژه که او اسمش را اینترنت طبقاتی نمی‌گذارد، در اختیار گروه‌های خاص ازجمله گیمر‌ها و برنامه‌نویسان قرار بگیرد. وعده‌ای که هفته پیش برای گیمرها با راه‌اندازی سامانه رادار بازی محقق شد، سامانه‌ای که به باور کارشناسان، شروعی برای ارائه اینترنت طبقاتی در ایران است.

لینک کوتاه: https://karangweekly.ir/8z62
نظر شما درباره موضوع

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.